Jak to jako myslíš s mužem Komunikovat Dotykem???

Tak si tak hezky povídáme doma u mé kamarádky o důležitých „ženských tématech“ – muži, co na sebe, jídlo, děti, jak vše stihnout a čím si udělat radost.

V tom vchází do dveří její muž, usměje se na nás: „Ahoj krásky, copak to probíráte? Jé Luci, dlouho jsem tě neviděl, vypadáš skvěle.“ A v té chvíli postřehnu, jak se podívá na svou ženu, co z ní vyzařuje, co si oblékla, jak se na něj tváří. Jak nás trochu i srovnává.

„Ráda tě vidím.“ Jdu k němu, usměju se a přátelsky ho obejmu. A nestačím se divit – moje kamarádka, místo aby se přivítala se svým mužem, tak najednou od stolu nahodí otrávený výraz a spustí: „No čau, jsem naprosto unavená, děti mě celý den zlobily a ty jsi asi měl pohodový den, když si přijdeš tak usměvavý. To je teda nespravedlnost!

Jejímu muži se z tváře vytratí úsměv, loupne po mě očima, jakoby se omlouval. „Tak to abych ti snad radši šel z očí .“ A smutný odchází do jiného pokoje.

Bože, říkám si, copak to holka nevidíš a necítíš, jak mezi vámi dvěma vytváříš komunikační propast??? Každý máme „den blbec“ a potřebujeme si o tom promluvit, potřebujeme pochopení a rameno, o které se můžeme opřít.

Ale tímto způsobem svého partnera a jeho náruč naopak postupně ztratíme.

„Gábi, víš, že tě mám ráda a znám vás oba už dlouho. Co si myslíš, že je v partnerství důležité?“ „No hodně věcí, pro mě třeba láska, podpora, důvěra, ocenění, společné zájmy a tak.“ Odpověděla mi kamarádka.

„Fajn a teď mi řekni, co z toho si teď tvému muži po jeho příchodu domů dala?“

Gába se zamyslí a pak na mě vyvalí oči: „Ty bláho, asi nic moc dobrýho. Vlastně jsem na něj byla spíš nepříjemná a on na mě nechápavě koukal. Asi čekal něco jinýho.

Ale Luci, já toho mám poslední dobou fakt hodně a všechno na mě dolíhá. Znáš to přece taky, viď?“ Zoufale na mě hledí a touží po pochopení, pohlazení, podpoře.

„To víš, že jo. Nikdo nejsme dokonalej a nejsme roboti. Jsme lidi, plní emocí a navíc nás ženy, citově víc založené, ovlivňují i tělesné hormony, takže se docela často cítíme s náladou jak na horské dráze. A to muži neví, pokud jim to samy neřekneme.“

 

Já si osobně myslím a mám to už 20 let prakticky ověřené a vyzkoušené a každý den se mi to potvrzuje, že v partnerství jsou jedni z nejdůležitějších pilířů právě KOMUNIKACE a DOTYKY.

 

V běžném životě je velká část vztahů vyjádřená tělesným dotykem. Nejsou to ale jen ruce, které se dotýkají. Dotýkat je možné i jinými částmi a smysly těla.

Naším chováním, činy a projevem se dotýkáme smyslů ostatních. A stejně tak ostatní lidé svými dotyky ovlivňují naše smysly – zrak, sluch, čich, hmat a chuť.

„Gábi, když tvůj muž dneska přišel domů, tak si s ním, možná si to úplně neuvědomuješ, komunikovala dotykem všech lidských smyslů.“

  • To, jak vypadáš a jak si oblečená – tím se dotýkáš jeho zraku (zrak zprostředkovává až 80 % všech informací!)
  • Tím, jak na něj mluvíš – tím se dotýkáš jeho sluchu
  • Tím, jak se ho dotýkáš – tím se dotýkáš jeho hmatu
  • Tím, jak mu voníš – tím se dotýkáš jeho čichu
  • Tím, jaké chutné jídlo mu připravíš (pokud nějaké dostane…) – tím se dotýkáš jeho chuti

A tahle komunikace dotyky, tohle všechno se děje mezi vámi nejen, když se vítáte večer doma, ale provází vás to celým vaším společným životem.

Komunikujete spolu navzájem dotykem vašich smyslů.

Ty správné dotyky totiž vedou k vytváření pozitivní vzájemné potřeby, dávají prostor k obdarovávání druhého, k uznání, ocenění a úctě.

  • Chcete, aby vám partner rozuměl, abyste se mu mohla bez ostychu svěřit se svými pocity a on vás vždy vyslechl? »Tak se musíte naučit s muži správně komunikovat.
  • Chcete, aby byl součástí péče o dítě, domácích činností, rodinných nákupů? »Tak se musíte naučit s muži správně komunikovat.
  • Chcete žít v partnerství, kde se cítíte šťastná a milovaná? »Tak se musíte naučit s muži správně komunikovat.

Vše začíná u vás milé dámy.

Právě u vás doma, ve vašem vztahu, vy jste ty královny, které mají úžasnou moc a schopnost inspirovat a ovlivňovat svého partnera a váš společný vztah.

A pokud jste tuto dovednost ještě v sobě neobjevila nebo jste jí naplno nerozvinula, tak vás to ráda naučím pomocí metody KOMUNIKUJ DOTYKEM, kde budu vaším průvodcem.

Partnerství je, když dva lidé tvoří dokonalý celek.

Vzájemně si pomáhají, učí se jeden od druhého a doplňují se. Milují se a dotýkají. Každý může být v něčem jiný než ten druhý, ani lepší ani horší, ale celek je pak dokonalý.  Založen na lásce, harmonii a schopnosti sdílet s druhým podstatu krásy života.

Jak toho ale dosáhnout?

Není to tak těžké, jak se mnohým z vás zdá.

Pokud chcete po partnerovi, aby něco udělal, existuje jen jediný způsob, jak přimět druhého k tomu, aby něco udělal. Spočívá v tom, že partnera přesvědčíte, aby si věc sám přál udělat.

Sigmund Freud řekl: „Všechno, cokoli konáme, pramení ze dvou zdrojů:

• z touhy po vyniknutí a ocenění

• ze sexuální potřeby.“

Nejsilnější lidskou pohnutkou je „touha stát se důležitým a být milován“.

Jestliže chcete být důležitá pro svého partnera, tak mu dejte pocítit, jak důležitý je on pro vás.

A kdy nejlíp mu to dát najevo? Když se s ním vítáte!

Způsob, jakým každý den vítáte svého partnera, rozhoduje, jaký budete mít společný večer, noc a následující roky života.

Chcete se i vy stát ženou šťastnou, milovanou a se svým partnerem naplno prožít to nejkrásnější co máme – a tím je náš život?

Přečtěte si můj eBook: „JAK SE VÍTAT S PARTNEREM aneb Zlaté pravidlo šťastného vztahu z metody Komunikuj Dotykem.“ Stáhněte si eBook zdarma tady ˃˃˃

  • Naučíte se 7 důležitých kroků správného vítání partnera a vybudujete pevné a stabilní základy vašeho šťastného partnerského vztahu.

Milé dámy, jděte do akce nazvané: ŠŤASTNÁ VE VZTAHU právě TEĎ˃˃˃  

„Komunikuj dotykem“

     Lucie

Lucie Špreňarová
Průvodkyně životem komunikací. Inspiruje ženy jak se v partnerském životě cítit šťastně a milovaně díky metodě Komunikuj Dotykem. Usměvavá žena, milující manželka a máma, expertka na komunikaci. Její úspěchy vychází z celoživotní praxe a neustálého osobního rozvoje a vzdělávání. Vše, co ženám předává, zároveň aplikuje ve svém trvajícím šťastném partnerském vztahu už 20. rokem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.